גירושין בעקבות לידה כושלת? מה עושים?

c@digitouch.co.il 2022 מרץ 28

זוגיות ונישואין הם דבר מאוד מורכב. למרות שרובנו רוצים להאמין ב"חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה", לצערנו, גם האהבות הכי גדולות לא תמיד מצליחות להתגבר על הצרות והאתגרים הקשים שהחיים מתכננים לנו ואנו מוצאים את עצמנו בתוך הליך גירושין קשה ולא נעים. בעוד שיש סיבות רבות ושונות לפירוק נישואין, לא פעם הקן שבנינו לעצמנו מתחיל להתפרק דווקא בעקבות טרגדיה הקשורה ללידה "כושלת". דווקא ברגע שהיינו אמורים להתחיל את הפרק המאושר בחיינו ולהקים משפחה, האובדן והיגון מפרידים בנינו ולא משאירים מקום לשיקום היחסים. אז מה עושים? ובכן, אם הגעתם לנקודת שבירה ואתם עומדים להתגרש בנסיבות קשות ובתקופה לא פשוטה, חשוב שתסתייעו בעורך דין המתמחה במקרים מורכבים שילווה אתכם ויעניק לכם "אי מבטחים".

מהן הסיבות לגירושין בעקבות לידה כושלת?

  1. שברון לב- אובדן של ילד זו אחת הטרגדיות הגדולות ביותר בחייו של אדם ולא כולם יודעים או מצליחים להמשיך הלאה. מדובר בשיברון לב מהחמורים ביותר שמשנים אותנו בתור בני אדם. לא פעם, בזמן לידה, נשים רבות נזקקות לניתוח קיסרי, ולמרות שמדובר בהליך רפואי מורכב יותר מלידה רגילה, הרפואה המתקדמת שיש בימינו יודעת להתגבר על המכשולים וליילד תינוק/ת בריא. לעומת זאת, במקרים מצערים כאשר נעשית רשלנות רפואית בניתוח קיסרי, הלידה מסתיימת באובדן או בנזק בלתי הפיך לאם או לתינוק ובבת אחת משנה את חיינו לחלוטין. מעבר לשיברון הלב, לעיתים הנזק והקושי שעמו אנו נאלצים להתמודד, גורם למשברים עצומים בזוגיות שמובילים לגירושין.
  2. נכות- לידה כושלת לא תמיד מסתיימת במוות, לעיתים היא גורמת לנכות של התינוק או של האם, וסוללת לנו חיים אחרים לגמרי ממה שתכננו. בעוד שבתיאוריה נישואין הם התחייבות לתמוך ולעמוד לצד הבן/בת הזוג בטוב וברע, בחולי ובריאות, בפועל, ברגע האמת, לא מעט אנשים בוחרים בגירושין בעקבות חוסר רצון או יכולת להתמודד עם נכות שנגרמה במהלך הלידה.
  3. שינוי בתוכניות- זוגות נשואים, ובפרט זוגות טריים, יש להם תוכניות רבות לעתיד, וברובן, איך נגיד, לא מופיעות טרגדיות. לצערנו, לפעמים התוכניות משתנות ודורשות מאיתנו להסתגל לחיים חדשים שדורשים וויתורים על התוכנית "המקורית" שלא כולם מוכנים לעשות. חוסר היכולת או הרצון להסתגל לשינויים עלול להוביל לגירושין.

אז מה עושים?

ובכן, למרות שטרגדיות בהחלט יכולות לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו, כשמדובר ברשלנות רפואית שנבעה מחוסר אחריות, מקצועיות, או חוסר תשומת לב, חשוב שמישהו יישא באחריות, ועל כמה וכמה כאשר מדובר ברשלנות רפואית בניתוח קיסרי שגרמה לנזק אדיר בחיינו ואף לגירושין מבן הזוג. לכן, זהו בדיוק הרגע לפנות לייעוץ משפטי שיסייע לכן בהליך הגירושין או לחילופין בנקיטת צעדים משפטיים כנגד רשלנות רפואית. בשני המקרים אסור לעבור את ההליך בלי עורך דין מוביל שידאג להגן על האינטרסים שלך בהווה, וכמובן בעתיד.

ייעוץ ראשוני עם עו”ד יואל אסף חייגו 03-9711870 או השאירו פרטים:
חייגו עכשיו ייעוץ ראשוני וואטסאפ