אם את אישה

התייעצות עם עורך דין גירושין – ספק רב אם קיימים תחומים רבים נוספים שבהם התייעצות מוקדמת עם עו"ד גירושין בטרם נוקטים בצעד כלשהו היא כה קריטית כמו בתחום הגירושין;

הגעת להחלטה שאתה רוצה להתגרש? העצה הטובה ביותר שתוכלי לקבל היא לשמור בשלב זה את החלטתך לעצמך בלבד, ולא לשתף בה איש מלבד האנשים הקרובים לך ביותר אשר את בטוחה כי לא יחשוף עובדה זו (ולו בצורה תמימה!!) בפני אחרים, על מנת להקטין את הסיכון לכך שבעלך ידע על כך ויתחיל בביצוע פעולות שמטרתן ל"אסוף מודיעין" כנגדך בענייני הרכוש, ההכנסות, הבגידות וכל עניין רלבנטי אחר ולהקדים אותך בנקיטת ההליכים המשפטיים כנגדך.

לפיכך, מרגע שקיבלת החלטה להתגרש, צרי קשר עם משרד עו"ד לגירושין יואל אסף וקבעי פגישת ייעוץ אישית מקצועית על מנת שתוכל לבחון את כלל האפשרויות העומדות בפניך.

אנו במשרד עו"ד גירושין יואל אסף, נפגוש אותך בדחיפות לפגישת ייעוץ מקיפה אשר במסגרתה נדע לנתח את נסיבותיו המיוחדות של המקרה שלך ולהתאים לו את האסטרטגיה המשפטית המתאימה והנכונה ביותר שתסייע לך למצות בדרך המהירה ביותר את מלוא הזכויות המגיעות לך על-פי דין.

"איסוף מודיעין" בשלב הראשוני - חשוב מאוד לזכור כי השלב שבו בעלך אינו יודע על כוונתך להתחיל בהליך גירושין הוא שלב קריטי ממש שבו תוכלי לאסוף מידע חיוני אודות רכושו של הבעל והכנסותיו (מה שעשוי לסייע לך עד מאוד לא רק בתביעת הרכוש אלא גם בתביעת מזונות האישה, אם תוגש, וכן בקביעת גובה מזונות הקטינים שתוכלי לתבוע), תוכלי לאסוף מסמכים ולצלמם, תוכלי להקליט שיחות שלך עם הבעל שבהן הוא נשמע מודה בקיומו של רכוש נסתר או בקיומן של הכנסות שאינן מדווחות, בקיומו של חוב משותף להורים שלך, או שיחות שבהן נשמע הבעל כשהוא מודה (או אולי נמנע מלהכחיש) כי נקט כנגדך באלימות פיזית או מילולית, וכיוצ"ב עניינים חשובים ולעיתים קריטיים ממש עבורך.

ברור שלאחר פתיחתו ה"רשמית" של הליך הגירושין לא תוכלי יותר – או לכל הפחות יקשה עליך עד מאוד - לעשות זאת, שכן בעלך כבר יהיה מודע לכוונתך ומן הסתם ייוועץ בעצמו בעורך דין גירושין שיזהיר אותו מפני כוונת איסוף המידע שלך. אז הוא כבר יהיה עשוי להעלים מסמכים וראיות מהישג ידך וממילא יהיה זהיר ביותר בכל שיחה איתך.

כיצד נפתחים ההליכים המשפטיים? הליכים משפטיים נפתחים באמצעות הגשת תביעות לבית המשפט או לבית הדין הרבני, לפי העניין והצורך, ובהקשר זה מומלץ מאוד כי תעייני במאמר שלנו בנוגע למירוץ הסמכויות.

מציאות הדברים היא כי נשים בדרך כלל פותחות את ההליכים המשפטיים בדרך של הגשת תביעות לבית המשפט לענייני משפחה ולא לבית הדין הרבני. מכיוון שבחלק ניכר מן המקרים מרבית הרכוש המשותף נמצאת בשליטתו של הבעל, בהחלט ייתכן שכחלק בלתי נפרד מן ההליכים המשפטיים, תאלצי גם להגיש כנגד בעלך בקשה למתן צו עיקול זמני או צו מניעה זמני, על מנת להבטיח כי לחאר שתמסרי לו את כתבי התביעה שהגשת, הוא לא ירוץ ויבריח רכוש משותף באמצעות משיכת כספים או העברת רכוש הרשום על שמו על שם אחרים. מכאן גם החשיבות הרבה של שמירת העובדה שאת מתכוונת לנקוט כנגד בעלך בהליכים משפטיים בסוד. אם הוא ידע על כוונתך, הוא עשוי לפעול מיידית להברחת הרכוש ואז שום צו עיקול זמני או צו מניעה זמני לא יועילו לך.

זאת ועוד. מכיוון שבדרך כלל גברים אינם תובעים מזונות מנשותיהם, פתיחת ההליכים המשפטיים על ידם תעשה על פי רוב באמצעות הגשת תביעת גירושין לבית הדין הרבני, אשר אליה יבקש הגבר לכרוך את ענייני משמורת הקטינים והסדרי הראייה, מזונות האישה והרכוש המשותף, כלומר יבקש להעניק סמכות בלעדית לבית הדין הרבני לדון גם בעניינים אלה יחד עם הדיון בעניין הגירושין עצמו. במקרה כזה, סמכות הדיון בכל הנושאים הללו (מלבד עניין מזונות הילדים הנמצא אך ורק בסמכות בית המשפט לענייני משפחה בלבד) תימסר לבית הדין הרבני, ואז גם את תאלצי להגיש את תביעותיה באותם עניינים לבית הדין הרבני ולבית המשפט לענייני משפחה לא יהיה סמכות בעניינך;

חשוב מאוד לזכור כי הדעה הרווחת לפיה לנשים תמיד כדאי להקדים את הבעל ולהגיש את תביעותיהן לבית המשפט לענייני משפחה דווקא ולא לבית הדין הרבני אינה מבוססת ולא כדאי לפעול לפיה ללא היוועצות בעורך-דין. בהחלט יתכנו מקרים שבהם נכון יהיה לנשים לנקוט ראשונות בהליכים משפטיים דווקא בבית הדין הרבני כגון בנוגע למזונות האישה או לקבלת צו למדור ספציפי ( צו שאותו ניתן לקבל רק בבית הדין הרבני ואשר מונע את מכירת הדירה המשותפת על מנת להבטיח מדור לאישה דווקא בבית שבו היא הורגלה לחיות). כלל הברזל בעניין זה הוא כי כל מקרה ונסיבותיו המיוחדות והאסטרטגיה המשפטית הנכונה לו. למשרד עו"ד גירושין יואל אסף ניסיון רב שנים בניהול הליכי גירושין בערכאות השונות, ואנו נדע להתאים עבורך את האסטרטגיה הנכונה לניהול הליכי הגירושין שלך באופן שיביא למקסום זכויותייך ולמיצוין המלא אל מול הצד שכנגד.

קיבלתי בדואר רשום (או באמצעות שליח) כתב תביעה לגירושין שבעלי הגיש כנגדי לבית הדין הרבני. מה עלי לעשות? אכן, מדובר במחזה נפוץ. מאוד אפילו. את עשויה למצוא בתיבת הדואר שלך הודעה בדבר דואר רשום, וכאשר תפני לסניף הדואר לקבלו (או שאולי שליח ימסור לך אותו במסירה אישית) תימסר לך מעטפה הנושאת לוגו רשמי של מדינת ישראל – בתי הדין הרבניים, או אולי מספר מעטפות שמנות הממוענות אליך ובמרבית המקרים הן גם נושאות לוגו של משרד עורכי דין כזה או אחר. אם עוד לא הבנת עד לאותו רגע, בתוך שניות נוספות תבין כי בעלך נקט כנגדך בהליכי גירושין. המציאות מלמדת כי במרבית המקרים יהא מדובר בתביעת גירושין שהגיש בעלך לבית הדין הרבני, ואשר אליה כרך את כל העניינים הכרוכים בגירושין כלומר מזונות האישה, הרכוש המשותף וכן ענייני המשמורת והסדרי הראייה. אם בעלך נקט כנגדך בהליכים בבית המשפט לענייני משפחה (פחות שכיח, אבל בהחלט קיים) הרי אז תגלי כי מדובר בתביעות שהוא הגיש בעניין הרכוש המשותף ו/או המשמורת והסדרי הראייה, ואולי הוא אפילו ביקש (וגם קיבל) מבית הדין הרבני ו/או מבית המשפט צווי מניעה זמניים על זכויות רכושיות שונות שלך במסגרת התביעה הנוגעת לרכוש המשותף;

כאשר תפתחי את המעטפות שקיבלת, תגלי גם כי בכתבי התביעה את עשויה להיות מתוארת כאדם שלילי ביותר ולפעמים אף מעבר לכך, כרעיה גרועה ביותר, אולי בוגדת או אולי מורדת ואולי אף המזניחה מאוד את ילדיה. כמו כן השתכרותך עשויה להיות מוצגת באופן מוגזם, אם את עצמאית מאוד ייתכן שייטען כנגדך כי יש לך הכנסות ניכרות שאינן מדווחות לרשויות המס ועוד ועוד.

ובכן, קודם כל הרגעי. זה לא סוף העולם וניתן להתמודד עם זה טוב. אפילו טוב מאוד. נכון, הוא הקדים אותך, אולי אפילו הפתיע אותך בעצם רצונו להתגרש ממך, בוודאי בכך שהוא כבר פנה לעו"ד גירושין והגיש כנגדך את התביעות לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה. הוא טען כנגדך טענות קשות, מוגזמות, אולי חלקן ואולי מרביתן שקריות ממש, אבל זה לא אומר שלא תוכלי להתגונן מפני התביעות שקיבלת, ובוודאי שאין זה אומר שבהכרח כי נפגעת כתוצאה מכך שבעלך הקדים אותך, שכר לעצמו שירותי עו"ד משפחה ונקט כנגדך בהליכים משפטיים. ממש לא!;

ראשית, וכפי שהרגע ציינו, קחי בחשבון שאכן מרבית הסיכויים הם שאת התביעות ניסח עו"ד גירושין שזה תחום עיסוקו וזו מומחיותו. לצערנו הרב, הניסיון מלמד כי לא תמיד יש התאמה מלאה בין מה שכתוב בכתבי התביעה לבין המציאות, לא בנוגע להתנהגות האישית שלך, לא בנוגע להכנסות שלך ולסך הרכוש, לא בנוגע לרמת החיים שבו היית רגילה לחיות ועוד ועוד. תביעות עמוסות הגזמות ולעיתים שקרים הן למרבה הצער והגנאי דבר נפוץ ואולם אין בכך בהכרח כדי להביא לכך שהדבר יפגע בזכויותיך הרכושיות, כדי להביא לפגיעה בזכותך למזונות אישה או לקבלת סכום הכתובה;

שנית, הדבר החכם ביותר שתוכלי לעשות במקרה כזה הוא ליצור קשר עם משרד עו"ד גירושין, על מנת לקבוע פגישת ייעוץ מקיפה, ללמוד על זכויותיך, להבין את מהות התביעות שהוגשו כנגדך, את משמעות צווי העיקול ו/או צווי המניעה שכבר נתנו כנגדך במעמד צד אחד, לנתח את מצבך ולבחור באסטרטגיה הנכונה מצדך בהתמודדות עם ההליכים המשפטיים הנמצאים לפתחך;

אל תתפתי לנסות ולקבל מענה לתביעות שהוגשו כנגדך באמצעות מאגרי המידע הקיימים באינטרנט, ואלה רבים מספור. אומנם מאגרי מידע אלה בהחלט יכולים לתת לך מושג כזה או אחר אודות מונחים שונים בענייני משפחה, ואולם המדובר בייעוץ כללי בלבד שאינו תואם – ואינו יכול להיות תואם - למקרה המיוחד שלך. זכרי כי תמיד כל מקרה ונסיבותיו שלו;

חשוב שתדעי כי קבלת החלטות אסטרטגיות נכונות בשלב מוקדם זה שבו את נמצאת, עשויה לחסוך לך הרבה מאוד כסף ועוגמת נפש הכרוכים בניהול הליכים משפטיים ארוכים ולעיתים חסרי תוחלת. לעו"ד משפחה יואל אסף ניסיון רב בניהול הליכים משפטיים בבית הדין הרבני ובבית המשפט לענייני משפחה. אנו נדאג לנתח את נסיבותיו הייחודיות של המקרה המסוים שלך, את התביעה או התביעות שהוגשו כנגדך ואת מצבך המשפטי ונתאים לך אסטרטגיה משפטית מנצחת, כזו שתמקסם את הסיכוי לכך שההליכים המשפטיים בעניינך יהיו קצרים ככל הניתן תוך מקסום הזכויות המגיעות לך בדין ומיצוין.

למידע נוסף אודות המשרד ולקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות הנך מוזמן ליצור עמנו קשר דרך הטופס המופיע בעמוד משמאל
משרד: 03-5172929
   |   נייד: 052-8820763   |   פקס: 03-5173090
דואל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

כל המידע הנמסר באתר זה הינו בבחינת מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות משום חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי כלשהם. מובהר ומודגש בזאת כי המידע הנמסר באתר זה אינו מתיימר ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי אישי אותו חובה על כל אדם לקבל באופן אישי בטרם נקיטה בפעולה כלשהי המסתמכת על האמור באתר זה.